De kan laste ned planen for fylket frå denne lenken. Merk dykk viktige datoar!
Fylkesårsmøtet i Sogn og Fjordane vert arrangert frå fredag 12. april til laurdag 13. april. Påmeldingsfrist er måndag 18. mars.
Fylkeslaget i Sogn og Fjordane har gleda av å invitere ditt lokallag til regionmøte i februar. Det blir arrangert møte i Sogndal, Førde, Lavik og på Eid. De kommer der det høver best for laget.
Les merGeneralsekretær i Nasjonalforeningen for folkehelsen, Lisbet Rugtvedt, vil rundt i Noregs land og gjera seg kjend med aktivitetane til helselaga og demensforeningane. Når ho no skulle på studietur til Sogn og Fjordane, fall valet på Luster og Sogndal. Ho blei møtt av fylkesleiar Asborg Leirdal Kjærvik.
Les merFylkeslaget i Sogn og Fjordane har gleda av å invitere ditt lokallag til regionmøte i februar. Det blir arrangert møte i Sogndal, Førde, Lavik og på Eid. De kommer der det høver best for laget.
Les merDe kan laste ned planen for fylket frå denne lenken. Merk dykk viktige datoar!
Vi håpar du vil la deg inspirere når Nasjonalforeningen for folkehelsen i Sogn og Fjordane inviterer alle lokallaga i fylket til felles inspirasjonssamling på Quality Sogndal Hotel 19.-20. oktober.
Les merDet blir arrangert møte i Sogndal, Førde og Lavik og de kommer der det høver best for laget.
Les mer
Sentrale tema i det fyrste nyehtsbrevet i 2012 er ny generalsekretær og regionmøta.
Les merLuster videregående arrangerte temadag om demenssykdom og minnesvikt 1. november. Alfhild Karlsen deltok fra fylkeskontoret for Hordaland og Sogn og Fjordane.
Les mer
Vi hadde inspirasjonssamlinga på Rica Sunnfjord Hotell i Førde. Fylkesleiar Jenny Myklebust opna samlinga med å si at vi skulle sove i gode senger, ete god mat, le saman og bli inspirerte til å gå med energiske skritt tilbake til lokallaga!
Les mer
Nasjonalforeningen Jølster helselag arrangerte tur til Briksdalen i sumar. Folk i alle aldrar var velkomne til å bli med på ein fin og aktiv dag i Briksdalen.
Les merEg har oppdatert nettsidene med informasjon om lokallaga og deira aktiviteter. Har du utfyllande informasjon om ditt lag?
Les mer
Markeringa av Alzheimerdagen i Førde 28. september satt fokus på ny teknologi i demensomsorga. Både Nasjonalforeningen for folkehelsen og teknologibedriften On-Sat heldt innlegg.
Les merProsjektleiar Alfhild Karlsen heldt kurs om fysisk aktivitet for personar med demens på Kulatoppen omsorgssenter i Vågsøy. I etterkant av kurset skreiv vi ein artikkel som kom på trykk i Fjordenes Tidende på Alzheimerdagen 21. september.
Les mer
Neste inspirasjonssamling for Sogn og Fjordane er 21. - 22. oktober 2011.
Les merIndre Sogn Demensforening, ved Hilde Kristoffersen Stølen, og førstelektor ved avdeling for Helsefag ved Høgskulen i Sogn og Fjordane, Merete Johnsen Dale, ble intervjuet av NRK Sogn og Fjordane i anledning Alzheimerdagen 2011.
Les merInformasjonsmedarbeider Vibeke Blich har sin siste dag på fylkeskontoret fredag 12. august. Hun slutter for å tiltre en journaliststilling i lokalpressen.
Les merTrykk på linken nedenfor, hvis du ønsker å lese nyheter på vår eksterne nettside.
Les merNasjonalforeningen for folkehelsen har satt i gang prosjektet, "Fysisk aktivitet for personer med demens".
Les merHer finner du presentasjonene som ble gjennomgått på insprasjonssamlingen i høst. La deg inspirere til videre arbeid!
Les merI dette nyhetsbrevet kan du lese om aktuelle saker i Hordaland og Sogn & Fjordane.
Les mer
Bilde: (F.v)Oddny Larsen og Målfrid Nytun. FOTO: Margrete Vee Kauppi
Øvre Årdal helselag markerte "Nasjonalforeningen 100 år" laurdag 8. mai. Helselagsmedlemar gjekk med bøsser og samla inn pengar
til hjarteforskninga. Folk var flinke til å opne lommeboka, og vi fekk inn over 12.000,- kr på 4 timar.
Vi hadde og stand på Torget der vi delte ut brosjyrar om arbeidet i Nasjonalforeningen. Flittige damer steikte hjartegode
vafler, og både vaflene og oppskrifta på vaflene fekk god avsetnad.
Velkommen til Nasjonalforeningen for folkehelsens medlemsnett
På våre medlemssider vil du finne nyttig informasjon og støtte til deg som er engasjert i Nasjonalforeningens arbeid.
Er det noe du savner på disse sidene? Ta kontakt med oss ved å sende en e-post til redaksjonen@nasjonalforeningen.no
Du kan komme tilbake til våre vanlige internettsider ved å klikke her.