Resultat hoppetaukonkurranse 2015

Har du sett noen barn hoppe tau i det siste? Nesten 110. 000 barn meldte seg på konkurransen i år, og her finner du listen over de heldige vinnerene.

Barna har hoppet gjennomsnittlig 26,5 minutter hver dag i konkurransens to uker, det er helt fantastisk!

Tusen takk til alle elever og lærere som har gjort dette mulig.

Når beina har fått hvilt seg litt håper vi at dere har lyst til å være med på en ny runde med ”Hopp for hjertet” neste år.

Landsvinner 2015

I år hadde vi vår aller første Landsvinner. 4. trinn på Greveløkka Skole i Hamar gikk av med seieren. De 28 elevene fikk 10 000 kroner til klasse kassa og en stor pokal. Premien ble overrakt av generalsekretær i Nasjonalforeningen for folkehelsen Lisbet Rugtvedt, sammen med Markus Bailey fra TV2, til stor jubel fra klassen.

Fylkesvinnere

I resten av landet ble det trukket en vinner i hvert fylke.

Akershus
6. klasse, Eiksmarka skole, Bærum

Aust-Agder
Klasse 4, Eide skole, Grimstad

Buskerud
4. trinn, Skotselv skole, Øvre Eiker

Finnmark
4., 5., 6. og 7. klasse, Tana Montessoriskolen, Tana

Hordaland
5. klasse, Nordbygda skule, Masfjorden

Møre og Romsdal
4. klasse, Myklebust barne- og ungdomsskule, Vanylven

Nordland
Kosmo SFO, Valnesfjord skole, Fauske

Nord-Trøndelag
B-klassen, Bjørkly skole, Namsos

Oppland
4. trinn, Jaren skole, Gran

Oslo
Klasse 4 A, Lilleborg skole, Oslo

Rogaland
Klasse 7 C, Jåtten skole, Stavanger

Sogn og Fjordane
6. klasse, Gaupne skule, Luster

Sør-Trøndelag
Klasse 6C, Åsveien skole, Trondheim

Telemark
O og E gruppa, SPT Svanen skole, Skien

Troms
Klasse 7 A og 7 B, Skjervøyen barneskole, Skjervøy

Vest-Agder
6. klasse, Moseidmoen skole, Vennesla

Vestfold
Klasse 7, Volden skole, Tønsberg

Østfold
Klasse 5 B, Ambjørnrud skole, Fredrikstad

Vinnere av aktivitetsutstyrspremier

Akershus
Årnes skole, 4ab
Rotnes skole, 5B
Blakstad skole. 5.klasse

Aust Agder
Fiane skole, 5.klasse
Roligheden skole, 6. trinn
Åmli skule 4. klasse

Buskerud
Gulskogen skole, 5A
Gol skule, 5A

Finnmark
Sentrum skole og kulturskole, 5. klasse
Berlevåg skole, 4. Klasse

Hedmark
Tolga skole, 5. klasse
Jara skole, 4. klasse
Innbygda skole, 6. klasse

Hordaland
Kleppe skole, 5B
Gilje skule, 5. klasse
Rimbareid, 6A

Møre og Romsdal
Tomrefjord, 5. klasse
Molde frisk. 4. trinn
Sjøholt skule, 6A

Nordland
Røst barne- og ungdomssskole 4 klasse
Vik skole 4. klasse
Finneid skole, 7. klasse

Nord Trøndelag
Vanvikan skole, 6 klasse
Harran oppvekstsenter, 4 klasse
Hunn skole, 7 klasse

Oppland
Etnedal skule, 4. klasse
Dokka barneskule, 6B
Marlo skule, 4. klasse

Oslo
Stig skole, 5B
Godlia Skole, 5C

Rogaland
Avaldsnes skole, 4B
Husabø Skole, 5A

Sogn og Fjordane
Norane skule, 4-7 klasse
Aurland barneskule, 6 klasse
Florø barneskule, klasse 4b

Sør Trøndelag
Sørborgen, 5A
Vikhammer skole,  4B
Buvik skole 4. klasse

Telemark
Stathelle barneskule klasse 5A
Heistad skule, 5. klasse
Tinnesmoen skule 6. klasse

Troms
Skjervøy barneskole, 4. klasse
Fagerlidal skole, 7A

Vest-Agder
Sjøstrand skule 7A
Nyplass skule 4A

Vestfold
Granly skole, 4B
Teie skole, 4B
Selvik skole

Østfold
Trosvik skole, 4A
Hærland skole, 4. klasse